side-area-logo
הלוואות לעסקים קטנים

הלוואות לעסקים קטנים

אחד מכל 4 עסקים קטנים שקל להפסיק את פעילותו במהלך השנה החולפת, כך, לפי נתוני סקר שערכה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה הישראלי. הסיבה העיקרית לכך היא ריווחיות נמוכה (59%), אחריה, בעיית מימון ואשראי (12%).

ניתן לומר, אם כן, כי בעיית תזרים המזומנים הינה בעיה כוללת, בה נתקל כל בעל עסק קטן, מבלי להתחשב בתחום העיסוק שלו.

מה הן הסיבות לכך?

הסיבות לכך הן רבות, אולם, ככלל, ניתן לומר כי ה”כרישים” (הגופים הגדולים) מנצלים את מעמדם ומכתיבים לעסק הקטן תנאי תשלום הנוחים להם, אשר עלולים לרוקן לחלוטין את קופתו ואת תקציבו המצומצם. כאשר העסק הקטן משלם את מחיר החומרים והעבודה כבר במעמד הביצוע (מאחר ואלו התנאים המוכתבים לו ע”י הספקים, בגלל גודלו), ואילו התשלום המגיע אליו מבוצע בתנאים של שוטף + 30/60/90/120, נוצר מצב של חוסר תמידי בקופתו. לעיתים, בעל העסק הקטן איננו מודע להתדרדרות התקציבית בזמן, ואז, הופך המצב למפולת של ממש: המחאות חוזרות, ספקים מפסיקים לספק לו חומרי גלם, עובדים נוטשים (מאחר ומשכורתם לא שולמה), בנקים גובים ריביות מרקיעות שחקים (עד לרגע בו הם מודיעים על הפסקת עבודה) וכן הלאה. לכן, חשוב לך, כבעלים של עסק קטן, להיות עם האצבע על הדופק כל הזמן, ולקבל עזרה בזמן.

מה הם הפתרונות העומדים לרשותך?

לנוחותך, ריכזנו מספר דרכי פעולה, אשר יסייעו לך למנוע את ההתדרדרות ואת ה”ואקום” שעלול להווצר בחשבונך העסקי:

  • לא לשים את כל הביצים בסל אחד – פיזור חשבונות העסק בין מספר בנקים, כך, במידה ובנק מסוים מחליט על הפסקת הפעילות מולך, ניתן להמשיך ולעבוד עם שאר החשבונות. פתרון זה מחייב מעקב תמידי על מצבי החשבונות בבנקים השונים ושימת לב מיוחדת להוצאות עתידיות.
  • הבנק שהוא לא רק בנק, אלא גם ידיד? – הלוואות בנקאיות. הבנקים, כיום, מציעים לכל דורש (כמעט) הלוואות בתנאים (לכאורה) נוחים. אבל זהירות! הלוואות אלה עלולות לצבור ריביות עצומות, במקרה בו הן אינן נפרעות במועדן. המצב עלול אף להגיע לכדי תביעה משפטית, הוצאות עורך דין הוצאה לפועל, ריביות נילוות ואף כניסה ל”רשימה השחורה” של הבנקים.
  • קרנות וחברות פרטיות המציעות הלוואות לעסקים קטנים – חברות פרטיות המציעות הלוואות לעסקים קטנים. חברות אלה מציעות מגוון רחב של אפיקי הלוואות לעסקים קטנים: החל מאשראי לזמן קצר (כנגד המחאות של לקוחות), דרך מימון להון החוזר (מימון בסיסי להפעלת עסק, אשר חוזר לבעלים ביום סגירת העסק) ועד להלוואות ארוכות טווח. בתחום הזה, ניתן למצוא חברות ייעודיות המתמחות בכל סוג של מימון הנחוץ לעסק שלך. ישנן חברות המתמחות בסיוע למימון רכישת ציוד תעשייתי ומכונות, חברות אחרות מתמחות במימון עסקאות רכישת רכבי עבודה או משאיות, חברות מסוג שלישי, מספקות שירותי נכיון צ’קים מלקוחות (בניכוי אחוז מסוים מהסכום).
  • יש לשים לב כי החברה ממנה לווים את הכסף הינה חברה לגיטימית שתפעל בדרכים לגיטימיות לגביית החוב במקרה של הסתבכות.

לסיכום:

חשוב מאד לצפות את ההתרחשויות ולהגיב אליהן בטרם הן הופכות לבעיה של ממש, ולראיה, בשנת 2014 חלה עליה של 64% בבקשות להלוואות ללא ריבית. לכן, כבעליו של עסק קטן, הנאבק בכל יום מחדש על קיומו, אתה בוודאי מודע לסכנה שבמדרון החלקלק. מדרון זה, אשר עלול להתחיל בצ’ק אחד, שהיה אמור להכנס לחשבון בתאריך מסויים, אבל לא הגיע במועד (כי המנכ”ל של הלקוח בחו”ל / הפקידה חולה / חסרה חתימה – או כל סיבה אחרת), ממשיך בטלפונים נזעמים מהפקידה בסניף הבנק שלך ועלול להגיע אף לתביעות משפטיות או אי נעימויות אחרות במישורים השונים. החברות המספקות הלוואות לעסקים קטנים יכולות לסייע לך במניעת המפולת כבר היום, בטרם המצב מתדרדר הלאה.

admin

Leave a reply