side-area-logo
הלוואות לעסקים בהקמה

  מתי עסקים זקוקים לאשראי עסקי?

ככל הנראה שעוד לא נולד העסק שלא זקוק להזרמה של מזומנים בשלב כזה או אחר. בין אם זה סכום גדול או קטן, קשה מאוד לעשות כסף בלי שיהיה לנו כסף. התחלה מאפס היא מהלך עסקי בעל סיכויי הצלחה לא כל כך גבוהים.

מי שאין חסכונות שמנים שמחכים לו בבנק פונה לקבל אשראי עסקי, בין אם מהבנק או מגופים פיננסיים אחרים. האשראי הזה הוא בעצם הלוואה לעסק שמבטיחה שיוכל להתקיים ולייצר רווחים. השאיפה היא להשיג את ההלוואה בתנאים הטובים ביותר, כולל ריבית והחזר, ובסכום שתואם את הצרכים, התוכניות והרצונות שלנו.

אז באילו שלבים של עסק נדרשת ההלוואה הזו? ישנם כמה.

הלוואות לעסקים בהקמה

עסק בהקמה זקוק כמעט תמיד לסכום התחלתי גבוה. במקרים רבים אנחנו נדרשים לרכוש מלאי, שבועות או חודשים לפני שנתחיל למכור אותו, ייתכן שנדרש לשפץ משרד או חנות, לעצב אותם בצורה מזמינה שמקדמת את העסק, לעשות מיתוג שיבדל את העסק מהמתחרים, לצאת במאמצי שיווק כאלה ואחרים – וגם צריך להתכונן לצלוח את התקופה הראשונה בה העסק עדיין לא מייצר די הכנסות בשביל לקיים את עצמו בצורה שוטפת.

לכן, הלוואות לעסקים בהקמה היא קריטית לסיכויי ההצלחה של העסק, ובלעדיהן נפתח ברגל שמאל, נדון את עצמנו לפתיחה לחוצה ונשאיר לעצמנו מרווח קטן מאוד לטעויות.

הלוואות לעסקים עם קשיי תזרים מזומנים

06-55-20-299_640

עסקים קמים ונופלים על תזרים המזומנים. הכספים שהעסק מכניס אמורים לקיים את העסק וגם לייצר די רווחים שיהפכו את כל ההתעסקות למשתלמת. הרי אם אנחנו לא יכולים למשוך משכורת חודשית, בשביל מה בכלל להמשיך ולנהל את העסק?

עסקים רבים נתקלים בשלבים שונים לקשיי תזרים. הסיבות הן מגוונות:

  • תנאי תשלום לא נוחים של ספקים או לקוחות
  • פיגורי תשלומים של ספקים או לקוחות
  • כניסת מתחרה חדש
  • שינוי בענף בו אנחנו עוסקים
  • ירידה בהכנסות כחלק מהמחזוריות של כל עסק

ההלוואה הזו יכולה לעשות את ההבדל בין סגירת העסק ושגשוג. בעזרת האשראי ניתן לצלוח את התקופה הקשה ולחזור לעמוד על הרגליים, עם פחות לילות ללא שינה ולחץ דם יותר נמוך.

הלוואות לעסקים שמעוניינים להתרחב

הלוואי על כל העסקים את הצרות האלה: אנחנו רוצים להתרחב, אבל לשם כך אנחנו צריכים לסכום כסף שאיננו זמין מהתזרים השוטף, כדי שנוכל להגדיל את העוגה כולה. למשל, אנחנו מעוניינים להיכנס לשוק חדש, להרחיב את הייצור, לצאת למסע שיווקי ייעודי, להוסיף מחלקות חדשות, להגדיל את המפעל וכד’.

העלויות של המהלכים האלה הן גבוהות, בעזרת תוכנית עסקית מדויקת ומדוקדקת אנחנו יכולים לשכנע את הבנק שמשתלם לו להעניק לנו הלוואה, שכן נוכל להחזיר אותה בהקדם.

איך משיגים אשראי בתנאים מעולים?

וזה בסופו של דבר כל הסיפור. הגענו למסקנה הבלתי נמנעת שאנחנו זקוקים להלוואה – איך אנחנו משיגים אותה בתנאים אופטימליים. לשם כך אנחנו צריכים שתהיה לנו תוכנית עסקית רצינית ומקצועית, ועדיף שמי שיכין אותה יהיה איש מקצוע בעל ניסיון בהכנת תוכניות עסקיות.

רצוי גם שאותו איש מקצוע יהיה בעל רקע כלכלי מתאים על מנת שיידע כיצד להציג את התוכנית ואת הנתונים בצורה שהבנק רגיל ויודע לעבד, כדי שהסיכויים לקבל תשובה חיובית יהיו גבוהים. לא רבים יודעים זאת, אבל במקרים רבים ההבדל בין תשובה שלילית לחיובית הוא הדרך בה מציגים את העובדות והנתונים לבנק.

חשוב לבקר בשלושה סניפי בנק לכל הפחות, על מנת שאפשר יהיה להשוות את ההצעות ולשפר אותן, וכך להעמיד את העסק שלנו במצב הטוב ביותר לקראת ההמשך.

בהצלחה!

admin

Leave a reply